Događaji i manifestacije

Izlet učenika i profesora

Ove školske godine, planirani izlet je realiziran na dvije destinacije prema izboru učenika i to 18. maja 2016. godine.

Prva destinacija je bila Travnik, sa usputnom posjetom Eko parku u Starom Travniku, a u samom Travniku učenici su obišli Plavu vodu, staru tvrđavu iznad Travnika, rodnu kuću našeg nobelovca Ive Andrića, te se zadržali u obilsku travničke čaršije u čijem je centru Šarena džamija. Iako je ovaj izlet sve vrijeme pratila kiša i relativno loše vrijeme, učenici su vidjeli sve što su željeli i lijepo se proveli.

Druga destinacija je bila grad Mostar i vodopad Kravice. Učenici i profesori su prije svega obišli vodopad Kravice, proveli dio ugodnog prijepodneva uz ovaj lijepi vodopad, a poslije toga su se zaputili u Mostar gdje su obišli njegov Stari most i čaršiju, te kupili suvenire i odmorili se uz Neretvu.

Ovakvi izleti ne samo da doprinese da učenici i profesori vide neke od lijepih predjela naše zemlje, nego i da se mladi još više zbliže i upoznaju, te da podijele zajedno lijepe trenutke.